İşaretçi ve Sapancı Eğitimi


İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamınca bu sektörde yer alan binlerce kişinin katılması gereken çeşitli eğitimler yer almaktadır. Bu eğitimlerin arasında işaretçi ve sapancı eğitimi de bulunur.

Özellikle de yeni teknolojilerin sürekli olarak ele alınması, uygulanması, iş sahalarının genişlemesi ve akabinde sürekli olarak güncellenen iş stratejileri de işaretçi ve sapancı eğitimini zorunlu hale getirmiştir. Bu eğitimler sürekli olarak belli aralıklarda tekrarlanması gereken eğitimler olup aynı zamanda kişilerin de bu alanlarda kendilerini fazlasıyla yetiştirmesi de gerekiyor.

İşaretçi ve sapancı eğitimi kapsamında sağanlar ile ilgili kullanım alanları, teknik özellikleri, kaldırma ve yükleme makinelerinin tanımları, sınıfları, neye yaradığı ve bu makineler kapsamında alınacak önlemlerin neler olduğu da öğrenilir. Özellikle de sanayi, endüstriyel alanlar, inşaat ve buna benzer daha birçok iş sektöründe yükleme ve kaldırma makinelerinin fazlasıyla kullanılması bu alandaki eksikliklerin, sorunların giderilmesi gerektiğini de gözler önüne sermiştir.

İş güvenliği kapsamında da değerlendirilen işaretçi ve sapancı eğitimi ile birlikte kişiler bu gibi alanlarda nasıl davranması gerektiğiyle alakalı fikirleri edinebilir, kendilerini bu alanda daha da fazla geliştirebilir aynı zamanda da oluşabilecek sorunlara, tehlikelere karşı daha da net önlemler alabilir.

İşaretçi ve Sapancı Eğitimi Kimler Verebilir?

İşaretçi ve sapancı eğitimi kimler verebilir sorusu da yine bu eğitimi almak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorular arasındadır. Bununla birlikte yine işaretçi ve sapancı eğitimini kimler alabilir sorusu da sorulan sık sorular arasındadır. Genel olarak ele alındığında işaretçi ve sapancı eğitimini alanında uzman iş sağlığı güvenliği uzmanları verebilir.

Alanında yetkin kişilerin bu eğitimleri kişilere vererek gerekli bilgileri aktarmaları daha da önemlidir. 

Eğitimin verilmesinde hem pratik hem de teorik kısımlar çok önemlidir. Kişiler bu plana göre eğitim içeriklerini hazırlarken aynı zamanda bu eğitimleri alacak kişilerin de bu plandan bağımsız olmamaları gerekmektedir

.Belirttiğimiz üzere işaretçi ve sapancı eğitimi alanında uzman iş sağlığı ve güvenliği uzmanları başta olmak üzere özellikle de işaretçi sapancı alanında da yetkin, tecrübeli kişiler tarafından verilmesi önemlidir. Bu anlamda bir diğer en önemli konu ise bu eğitimleri kimlerin alması gerektiğiyle alakalıdır. Kaldırma ve yükleme için gerekli olan iş alanlarında kişiler bu gibi makinelerin kullanım alanlarını, neye yaradıklarını, nasıl çalıştıklarını ve bu makineler, iş çerçevesinde nasıl güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini bilmeleri gerekiyor.

İnşaat, endüstriyel alanlar, fabrika ve buna benzer iş sektörlerinde daha çok makine ve kaldırma, yükleme gibi iş alanlarında görev yapacak kişilerin işaretçi ve sapancı eğitimlerini almaları son derece önemlidir.

İşaretçi ve sapancı eğitimi ile birlikte kişiler belirttiğimiz iş sektörlerinde iş yüklerini daha da iyi biçimde götürecek olup güvenlik önlemlerini da daha profesyonel biçimde alacaklardır.

İşaretçi ve Sapancı Eğitimi Kimler Verebilir? - Pendik OSGB

İşaretçi ve Sapancı Eğitimi Sertifikası

İşaretçi ve sapancı eğitimi alan kişilerin bu eğitim sonunda başarılı olmasıyla birlikte kazanacakları belge ise işaretçi ve sapancı eğitimi sertifikası belgesi olacaktır. Bu belgeyle birlikte kişiler gerek iş başvurusu yaptığında gerekse de aktif işlerini gördüğü zamanlarda çalıştıkları iş alanlarındaki bilgi, birikimlerini daha üst seviyelere çıkarması da mümkündür.

İnşaat, sanayi, endüstriyel sektör ve daha birçok alanda kaldırma, yükleme, sapan, makine gibi iş aralıklarında kişilerin daha da fazla tecrübelerini konuşturması için bu gibi eğitimlere başvurması gerekmektedir. İşaretçi ve sapancı eğitimi sertifikası ile başarıyla sonlanan bu eğitim sürecinde kişiler iş alanlarında daha güvenilir olup çalışmalarını da daha profesyonel biçimde gerçekleştirebilir.

İşaretçi ve sapancı eğitimi kursu için birçok eğitim kursunu gerek internet sitesi üzerinden gerekse de iletişime geçerek takip edebilirsiniz. Gerek fiyat açısından gerekse de kurs içeriği açısından en iyi biçimde değerlendirebileceğiniz işaretçi ve sapancı eğitimi kursları için başvuru yaparak eğitimlere katılım sağlayabilirsiniz.

Son derece kaliteli, içeriği geniş ve insanların, bu alanda çalışanların ufkunu genişleten eğitim stratejisiyle kişilere yaklaşan eğitimlerin alınması son derece önemlidir. Sizler de bu eğitimlerden faydalanarak iş alanlarınızda çok daha profesyonel, bilgi birikimi yüksek ve aynı zamanda da kaza riski en az biçimde çalışmalarınızı daha profesyonel biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ

Pendik OSGB 

İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ

(0216) 353 99 49 - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Pendik OSGB

  • Yeşilbağlar Mah. Selvili Sokak No:2 Beyaz Ofis B Blok 213 Pendik